Sousedské vztahy - Potíže se sousedem

Datum: 18.05.2013

Vložil: Emilie Kolínová

Titulek: Problém se sousedy

Sousedíme s RD, který byl převeden do vlastnictví dcery. Zakoupila si velkého psa, typu Bella, který se pohyboval po jeich pozemku a neustále na nás štěkal,pověšený na plot, když jsme pracovali na zahradě. Majitelé na toto nijak nereagovali. Zhruba po roce jsem slušně požádala mladou majitelku, zda by nešlo psa nějak vychovat, alespoň okřiknutím. Velmi nevybíravě mě poslala do míst, odkud není návratu.Situace se ovšem zlepšila, začali jej trochu ovládat, ale již se s námi nekontaktovali. Letos, kolem 1.5.začali s rekonstrukcí plotu. Výkopy prošly bez problémů. Na zahradě jsme byli téměř denně, ale oni nás ignorovali a nevyslovili žádné požadavky. Dnes 18.5. jsme byli od rána mimo domov a po návratu jsem zjistila, že máme ořezané keře, okrasné rostliny. Sousedka upravovala svou stranu, tak jsem se jí zeptala, zda jí připadne normální, že ořezali naše rostliny. Sdělila mi, že jim zavazely a že mi mělo samotné dojít, že jim bodou překážet. Situace se mi nelíbí a je jen otázkou, co udělat a jak to bude pokračovat??? Nejsem šťoura, stačilo by mi, kdyby nastala komunikace a např.i omluva za neoprávněný zásah. Poškození jsem vyfotila a nevím, co s tím, volat na obecní úřad? Poraďte, prosím. Díky

Zpět na diskuzi

Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz