Maření soudního rozhodnutí

Datum: 07.12.2008

Vložil: SANDRA ROHNEROVÁ

Titulek: Maření soudního rozhodnutí

Dobrý večer, chci poprosit o Váš právní názor, který se týká pravomocného soudního rozhodnutí, kdy žalované je soudem uložena určitá povinnost a žalovaná soudní rozhodnutí zcela ignoruje a znevažuje! Přesněji řečeno, prostě si neplní to co jí bylo soudem přikázáno.
Je maření soudního, nebo úředního rozhodnutí trestným činem? Není mi jasné, když má žalovaná uloženu od soudu povinnost, že se neobává přísného postupu ze strany soudu! Nebo tomu tak není a soudy již nemají tu prestiž jako kdysi měly? Předem Díky za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Maření soudního rozhodnutí

Dobrý den, pokud dochází k maření soudního rozhodnutí může být soudem tomu, kdo se maření soudního rozhodnutí dopouští trest ve výši, podle závažnosti a předmětu soudního rozhodnutí, až na 1, 2 nebo 5 let. Nebo je možné udělit peněžitý trest. Odkazuji vás na ustanovení § 171 trestního zákona (140/1961 Sb.), kde naleznete přesnější vymezení maření soudního rozhodnutí.
Otázka je zda soudy někdy "tu" prestiž měly a pokud ano, tak o jakou prestiž se vlastně jednalo :-)

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz