Platnost smlouvy o smlouvě budoucí

Datum: 16.02.2010

Vložil: Pavla

Titulek: Podpis kupní smlouvy

Dobrý den, můžeme podepsat kupní smlouvu na koupi nemovitosti ještě před tím než dá banka, u které si budeme brát hypotéku, pokyn prodávajícímu k zastavení této nemovitosti?
Děkuji za odpovědˇ.

Odpovědět

—————

Datum: 22.07.2009

Vložil: Lidka

Titulek: Smlouva o smlouvě o uložení věcného břemene (stavba kanalizace)

V dubnu 2007 obec uzavřela uvedené smlouvy na bezplatné zřízení věcného břemene.. a nyní jeden ze strany zavázané by rád uložení tohoto břemene chtěl zpoplatnit vysokou částkou. Obec dostala dotaci a připravuje se na výběr firmy. Bod 3, strana zavázaná se zavazuje do 3 měsíců po kolaud. rozhodnutí uzavřít smlouvu o bezplatném uložení věc. břemene.

Odpovědět

—————

Datum: 21.03.2009

Vložil: petra teplanova

Titulek: auto

dobry den mam problem prodala sem auto svemu byvalemu a on mi dal jen cast penez a stale mi dluzi odmita se semnou bavyt a nechce mi dat penize. mi jsme si mezi sebou sepsaly smlouvu kde jsou me i jeho iniciali a vse o autu je tam take castka kterou mi dal a krerou mi dluzi nevim co mam delat prosim poradte mi muj emajl je mazlicekpetruska@seznam.cz moc prosim a pokud mi nerkdo pomuze a dostane z nej ty penize tak mu dam deset tisic

Odpovědět

—————

Datum: 22.12.2008

Vložil: Kamila

Titulek: Platnost smlouvy o smlouvě budoucí

Dobrý večer,
v lednu 2006 jsem uzavřela smlouvu o budoucí kupní smlouvě na koupi bytu podle § 50a a 50b Občanského zákoníku a zaplatila zálohu.Kupní smlouva měla být uzavřena k 30.9.2006.Tento termín však ze strany prodávajícího (developera) nebyl dodržen, neboť byt nebyl dokončen.Nyní je byt před kolaudací.Ve smlouvě jsou uvedeny za nedodržení termínu sankce 0,02% za den. Otázka zní platí ještě stále tato smlouva (kolegyně mi tvrdí, že mám v ruce bezcenný papír) a mám nárok na uplatnění sankcí vůči prodávajícímu?Ještě poznámka: ve smlouvě je uveden bod cituji: Výzvu k uzavření konečné kupní smlouvy může učinit kterákoliv ze smluvních stran.
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 23.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Platnost smlouvy o smlouvě budoucí

Dobrý den, těžko bez konkrétního znění smlouvy lze posoudit, zda je sankce (smluvní pokuta) vymahatelná. Pokud se jedná o delší dobu a částka která by vám ze smluvní pokuty měla náležet je pro vás zajímavá, doporučuji nechat smlouvu posoudit v právní kanceláři. Nebude vás to stát příliš a budete mít jistotu, že jste o případný nárok vyplývající ze smlouvy zbytečně nepřišla.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz