Sousedské vztahy - Potíže se sousedem

Datum: 26.11.2008

Vložil: andrea

Titulek: komín

Dobrý den,máme problém se sousedy.Topí dřevem a ještě kdoví čím
a jejich komín je na naší straně dvora.Takže všechen kouř a smrad letí k nám.
Několikrát jsme je již na to upozorňovali,ale oni na to nereagují.Kam se můžu obrátit
s pomocí?Děkuji předem za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 09.11.2008

Vložil: Hanychová

Titulek: Studna

Koupili jsme od realitní kanceláře domek ke kterému byla připojena voda ze studny na sousedově pozemku.Původní majitel domku tvrdil že je spolumajitelem studny a realitní kancelář tvrdila , že je vše potvrzeno sluvně.
Soused nám po pár měsících odpojil vodu s tím, že vrátil původnímu majiteli peníze za zřízení study. Zůstali jsme tedy bez vody .Je možné napadnout kupní smlouvu u realitní kanceláře,
která prodala domek za vysokou cenu i s vodu? Pokud si zřídíme vlastní studnu je možné požádat realitní kancelář o kompenzaci?
Děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 06.11.2008

Vložil: Dana Jiráková

Titulek: Pozemek bez práva příjezdu

Dobrý den,

máme problém se sousedem, který nám nechce umožnit vstup na náš pozemek. Lze zajistit soudní cestou věcné břemeno příjezdu, chůze atd. k pozemku, na kterém nestojí budova?

Děkuji za odpověď.
D. Jiráková

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Pozemek bez práva příjezdu

Dobrý den, ano lze.

Odpovědět

—————

Datum: 04.11.2008

Vložil: Marie

Titulek: Potíže se sousedem

Krásný den,
máme velký problém se sousedem. Deset let si opravuje rodinný domek a veškerý stavební materiál skladuje na našem plotě. došlo to tak daleko, že místo původního drátěného plotu tam dal pouze desky. Stále sliboval, že po dokončení stavba plot opraví. Nestalo se.
Nyní si začal v domě měnit systém topení z plynového na dřevo. A tím pádem si začal navážet velké haldy dřeva. No, a kde ho skladuje? Opět na našem plotě. Výška skladovaného dřeva dosahuje téměř čtyř metrů. Bez stavebního povolení si začal stavět obrovský přístřešek na dřevo v délce dvacet metrů, který by celý měl vést opět těsně vedle plotu, který už tak dost ničí padající polena na náš pozemek a ohrožuje tím i naše děti, které si chodí na zahradu hrát. Nejen, že tu máme stálý stín, ale už pouhý výhled z domu
je úděsný. Tyčí se tu čtyřmetrová clona.
Nyní po nás chtěl, abychom mu podepsali stavební povolení na stavbu té obrovské kryté skládky dřeva. S tím nemůžeme souhlasit už proto, že vlastní dost velkou zahradu, kde by bylo uskladnění tak velkého množství dřeva bezpečnější, už i s ohledem na požární předpisy. Argumentuje tím, že by to měl do domu daleko. A také tím, že i když mu stavbu nepovolíme, stejně bude dřevo skladovat na původním místě a tak dále ohrožovat náš život na naší zahradě.
Už opravdu nevím, jak dál postupovat, rozumná domluva není možná.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz