Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 21.05.2013

Vložil: Jana Zenková

Titulek: přihlášení k OZP

Minulý týden jsem na ulici podepsla přihlášku k Odborové zdravotní pojišťovně pro sebe a svého syna . Na můj dotaz o stornování, který jsem jim včera posílala e-mailem, reagovali takto: nebude ji možné zrušit, neboť zároveň s přihláškou jste podepsala i potvrzení - souhlas, že se chcete stát pojištěncem OZP od 1.1.2014 a to dobrovolně a na základě své svobodné vůle. O čemž samozřejmě nic nevím. Je možné přihlášku stornovat neboi opravdu není? předem děkuji za odpověď.

Jana

Odpovědět

—————

Datum: 29.04.2013

Vložil: Petra Šnoblová

Titulek: cizí vodoměr na mém pozemku

Dobrý den,
máme pozemek,kde je vodoměr našeho souseda.Věcné břemeno v kupní smlouvě není,soused odmítá vodoměr přesunout na svůj pozemek.Co se s tím dá dělat?

Děkuji Petra Šnoblová

Odpovědět

—————

Datum: 29.11.2012

Vložil: Martin

Titulek: Kontakt

Zdravím Martine,

zaujal nás Tvůj blog a rádi bychom Tě oslovili k případné spolupráci. Kontaktuj nás přes náš web online právní poradny http://pravni-poradna-online.cz nebo http://muj-pravnik.cz

Díky,
Martin

Odpovědět

—————

Datum: 05.11.2012

Vložil: Štěpánka

Titulek: smlouva na dobu neurčitou

Dobrý den, moje matka darovala mému bratrovi rodinný dům(celý její majetek). Můj bratr řekl, že by se se mnou chtěl za toto finančně vyrovnat, abych také něco dostala. Finančně mi nabídl necelou čtvrtinu hodnoty domku. Já souhlasím(nemám na výběr). Problém je v tom, že mu prý právnička poradila ať mi teď, za života mé matky, nic nedává a peníze mi dá po její smrti, jaké si "dědické vyrovnání". Prý bychom sepsali smlouvu, že po matčině smrti mi dá určitou finanční částku. Může být platná smlouva bez pevného data splatnosti(splatnost po smrti mé matky)? Mojí matce je 51 let, jednalo by se tudíž o smluvu dlouhodobou-20,30,40...let. Příp. bylo by možné na základě takové smlouvy finanční částku vymáhat? Nebo se jedná pouze o tah, abych tak jako tak nedostala nic. Rodinné poměry v rodině nejsou moc dobré. Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 19.10.2012

Vložil: Honza

Titulek: Napadnutí platnosti úvěrové smlouvy (falšovaní podpisu a údajů na smlouvě)

Chtěl bych se zeptat na promlčecí lhůtu pro napadení smlouvy, která byla jakože sepsána naší matkou dne 19.5.2012 jak ještě žila tak za mnou přišla a stěžovala si, že žádnou takovou smlouvu nepodepisovala a po smrti matky 21.6.2009 se bratr při dědickém řízení 26.11.2009 přiznal, že je to smlouva,kterou prý mamka uzavřela aby mu pomohla jelikož on žádnou půjčku nikde už nedostal. Při dědickém řízeni se sešly pohledávky u notáře a tahle byla jedna z nich jenom že než mamka umřela tak jsem ji už pomáhal vše dát do pořádku tak že jsem měl přehled co platila a co ne tím bylo jasné že to platil bratr který se i k pohledávce přihlásil ale proto že dědictví jsme se všichni zřekli ve prospěch otce tak vše i pohledávky přešly na něj a bratr se zavázal ústně i nadále splácet prostřednictvím otce smlouvu jsme doma nenašli a proto jsem si ji musel vyžádat opis smlouvy od úvěrové společnosti která mi byla poskytnuta a doručená 4.10 2011 jsem zjistil že podpis na 90% není její ani kontaktní adresa,tel. Jenomže teď už bracha platit nechce tak jsem nucen to řešit např. napadením platnosti smlouvy pro podvod ze strany bratra.
předem děkuji za odpověď Honza

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz