Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 23.03.2013

Vložil: Zdenek

Titulek: Re: Napadnutí platnosti úvěrové smlouvy (falšovaní podpisu a údajů na smlouvě)

Je to celé nějaké zmatené, v prví řadě nemohla být sepsána smlouva vaší matkou 19.5.2012 když zemřela už v roce 2009 ?? - píšete, že dědické řízení probíhalo v roce 2009

Odpovědět

—————

Datum: 08.09.2012

Vložil: Toman

Titulek: stavební spořitelna cmss

Dobrý den, chtěl bych se informovat na upravu všeobecných podmínek v cmss .
Jako stávající klient , který podepsal smlouvu za určitých všeobecných podmínek, nyní po změně těchto podmínek, které platí od 31.3.2012 nemohu doplatit předčasně úvěr, jsem jako rukojmí u cmss.Jak může něco co nyní schválí mít zpětnou platnost?? Za nynějších všeob. podmínek bych si uvěr u této společnosti nevzal.I když akceptuji sankce, nechtějí klienty pustit, to přeci nemúže být v pořádku. Máte někdo nějakou zkušenost nebo radu jak se dostat ven ?? Chceme refinancovat a ušetřit. Děkuji za každou radu T.

Odpovědět

—————

Datum: 31.07.2012

Vložil: Zdena Fořtová

Titulek: Pracovní doba

Dobrý den,pracuji ve dvousměnném provozu(raní směna od 6:30h do 17:11h,noční směna od 18:30h do 5:11h,domnívám-li se tedy správně jedná se o dvousměnný provoz,protože se ve 24hodinovém intervalu střídají směna A se směnou B.Čistý odpracovaný čas bez přestávek činí 37,64h za týden.Zaměstnavetel nám přesunul jednu celou směnu(9:41h ,10:41h s přestávkamy) do jiného měsíce,pak by jsme měli pracovat 5dní v týdnu(47,05h)místo smluvených 4dní v týdnu.Kolektivní smlouva se řídí Zákoníkem práce,máme stanovenou pracovní dobu.Chci se jen zeptat jestli může zaměstnavatel takto manipulovat se směnamy(každou změnu vždy hlásí alespoň měsíc dopředu),nebudeme mít odpracovaných hodně hodin za jeden týden,je to podle ZP vůbec možné,nejedná se spíš o pacovní den na víc(alespoň v tom určeném týdnu),který by měl zaměstnavatel zaplatit jako přesčas?Nebo nabídnout dohodu o náhradním volnu podle §114.Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 31.05.2012

Vložil: Vladimír Motl

Titulek: Petice

Naše občanské sdružení chce organizovat petici. Nevíme, zda sbírání podpisů je nějak časově omezeno určitou lhůtou a zda je třeba možné tutéž petici podat na několikrát vždy po získání dalších několika set podpisů atp.

Děkuji za informaci.

Odpovědět

—————

Datum: 14.04.2012

Vložil: Andrea Kissová

Titulek: Výtržnictví

Dobrý den, chci se zeptat na pár věcí. Přítel se letos v unoru popral v hospodě, rozbil tam dveře, byl u PČR a je to vyšetřováno jako výtržnictví, přečin 1 a 2. Vzniklou škodu majiteli uhradil, ted čeká na odpověd pojištovny aby to mohl taky uhradit, s policií spolupracuje, včera to ale policie předala stát.zástupci,chci se zeptat, co asi ted bude následovat? Popřípadě jestli to půjde k soudu, nebo to může stát.zástupce ukončit? Přítel není svatý, to jo, ale v posledních 2.letech neudělal žádný trest.čin. Má dvě děti,práci,mimo toho unora vede slušný život..Mohlo by mu to taky pomoci k dobru? Popřípadě dalo by se pak odvolat proti rozsudku? Děkuji za odpověd

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz