Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 04.04.2012

Vložil: Fuchsová

Titulek: znalecký posudek

Dobrý den, měla jsem před několika lety pracovní úraz s trvalými následky. Postupem ze špatné chůze jsem začala mít potíže s kyčlí a bederní páteří. Byla jsem na CT vyšetření, rentgenech a bylo mi diagnostikováno onemocnění SI skloubení a bederní páteře. Kvůli neustálým bolestem jsem byla na PN a dále poslána podat žádost o ID. Byl mi uznán ČID na onemocnění páteře, ale posudková lékařka se nevyjádřila k souvislosti s následky PÚ. Poté co jsem se na to zeptala, řekla mi ať to posoudí znalec. Nechala jsem si udělat znalecký posudek, kde mi byla uznána příčinná souvislost. Předala jsem posudek zaměstnavateli, ten poslal na pojišťovnu (Kooperativu), ale pojišťovna po třech týdnech odpověděla, že po mě žádá podepsat prohlášení, abych dala souhlas ke zdravotní dokumentaci, aby to posoudil jejich znalec. Ptala jsem se jich co je na to znal.posudku špatně. Co ještě víc chtějí, když před tím obdrželi potvrzení o příčinné souvislosti i od odborného lékaře (ortopeda). Jejich odpověď :
Fuchsová Monika ze dne 6.11.2006 bylo dopisem ze dne 15.7.2011 a 28.2.2012 žádáno o doložení lékařských zpráv z průběhu léčení a potvrzení odborného lékaře o příčné souvislosti PN – znalecký posudek nebyl žádán.Jelikož jsme požadované doklady neobdrželi, bylo dopisem ze dne 28.3.2012 žádáno doložení PROHLÁŠENÍ, abychom mohli postoupit případ k posouzení soudnímu znalci k vypracování lékařského stanoviska k nově uplatněným nárokům.

Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za prac.úrazy a nemoci z povolání je financováno ze státního rozpočtu a naše pojišťovna zde vystupuje jako správce veřejných financí. Musí se tedy chovat s péčí řádného hospodáře a mít podloženy veškeré požadované nároky poškozených.
Prosím, nechápu proč Kooperativa nic neuznala, o co jde.

Žádám o vysvětlení financování rent. Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 28.03.2012

Vložil: Kateřina Lapková

Titulek: Ukončení pracovního poměru v době pracovní neschopnosti a následný nástup na mateřskou dovolenou

Dobrý den,

mám sepsanou pracovní smlouvu na dobu určitou a to do dne zániku nájemní smlouvy. Pracovní smlouva je sepsaná na pozici vedoucí prodejní jednotky. Dnes jsem v 28tt a od 25tt jsem v pracovní neschopnosti. Jedná se o mé první těhotenství. Termín porodu je stanovený na 25.6.2012 a nástup na MD je 6-8 týdnu před termínem porodu.

Jenže dnes mi přišel doporučený dopis od zaměstnanavete, že nájemní smlouva prodejní jednotky na kterou je sepsaná má pracovní smlouva končí dnem 19.4.2012 a tímto dnem skončí i můj pracovní poměr.

Zajímalo by mně jak je to s nástupem na MD, když budu v podstatě od 20.4.2012 nezaměstnaná, ale přitom v pracovní neschopnosti. Jak mám po ukončení procovního poměru postupovat dál. Na koho se mám obrátit ohledně nástupu na mateřskou dovolenou a kdo mi jí bude vyplácet? A ještě jeden dotaz a ten se týká proplacení nevyčerpané dovolené, mám nárok na 23 dní dovolené a předpokládám, že i když dojde k ukončení pracovního poměru tak je zaměstnavatel povinen mi dovolenou proplatit, vzhledem k tomu, že jsem něměla možnost si jí vybrat. Je to tak, nebo se mýlím.

Děkuji za Váš čas a za zodpovězení mých dotazů

Odpovědět

—————

Datum: 08.02.2012

Vložil: Konečný

Titulek: prodej zahrady

při prodeji zahrady odhadce přehlédl studnu na pozemku zahrady a nezahrnul ji do ceny zahrady. Průměr kopané studny l20cm,hloubka 7 metrů. Mohu ještě po téměř 10 letech požadovat po novém majiteli zahrady zaplacení studny ? Při koupi prohlašoval,že studnu nepotřebuje, v obci je vodovod.

Odpovědět

—————

Datum: 26.01.2012

Vložil: Radka

Titulek: Do kdy musí OSSZ vyřídit PPM

Dobrý den,od 9.12.2011 jsem nastoupila na MD a do dnešního dne jsem nedostala PPM,ani žádné info proč se tak stalo.Když jsem volala již 3x na OSSZ,bylo mi oznámeno že je můj případ v šetření,jelikož jsem 3roky pracovala v jednom zaměstnání a poslední mesíc před mateřskou jsem byla převedena na jinou pracovní činnost u jiného zaměstnavatele,ale za lepší finanční ohodnocení.Není lhůta OSSZ na vyřízení MD 30dnů a jak mám nadále postupovat? Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 24.01.2012

Vložil: Václav

Titulek: Jak mám dále postupovat při křivém svědectví

Václav se ptá: Dobrý večer, před týdnem jsem jel jednosměrkou, bylo tam odstavené podélně auto které nesvítílo a pravé zadná světlo mu vyčnívalo z řady. Od zadní části vozu šla pani do zadních dveří. Podívala se na mě tak jsem se domíval že jde do kontajneru a čeká něž projedu ale pro jistotu jsem zpomalil na cca 20km/h. Paní otevřela dveře na poslední chvíli a já neměl čas na včasné zabrždění. Zabrzdil jsem zadní částí svého vozu v úrovni předku druhého vozidla. Z auta vystoupila řidička. Uznávala svou chybu. Řekla že zavolá manželovi, tak jsem zavolal policii protože jsem nevěděl co se bude odehrávat. Paní volala s manželem ze svého vozu cca 10 minut. Pak vystoupila a zeptala se jestli mohou jít do bytu obě ženy i s dítětem které bylo na zadní sedačce. Ženy odešly. Policie sepsala po té co dorazila výpovědi od všech 3 osob. Viníkem byla stále paní v kabátě která otevřela dveře. Pak policista vracel už techničáky zavolal si řidičku a ta řekla že paní stála již ve dveřích když jsem projel. A zároven uvedla že stála více v silnici a že přeparkovala. Ale kdyby stála více v silnici tak bych naboural do zadní části jejího vozu. Ale bohužel 2 tvrzení proti 1. Chtěl jsem se zeptat jak dále postupovat. A jak se hájit u správního řízení když se to otočilo proti mě. Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz