Dodatečná kolaudace garáže

Datum: 17.04.2013

Vložil: háčová

Titulek: kolaudace garáže

Dobrý den prosila bych o radu týkající se dodatečné kolaudace garáže, stavba patří k rodinnému domu ale který je zkolaudovaný, ale garáž nikoli. S tím že domovní daň platím i z garáže.
Jak mam postupovat a zda se mě netýká nějaké penále.
Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 18.02.2012

Vložil: Jiří Jedlička

Titulek: garáž nebo ostatní stavba?

Dobrý den, koupil jsem pozemek s rekreační chatou a další stavbou, která je zapsána v katastru nemovitostí jako garáž. Dodatečně se ukázalo, že žádná kolaudace neproběhla. Po vyzvání jsem zkolaudoval chatu. Další stavba není zkolaudována a platím z ní daň jako z "ostatní stavba". Stavba je v plánech vedena jako kolna na zahradní nářadí, ale v Dohodě o zřízení práva osobního užívání pozemku z roku 1966 jako garáž. Stavba nemá odvětrání, které musí mít garáž, ale rozměry má jako garáž. Jde mi o to, jestli mohu i nadále platit daň z "ostatní stavba". Odvětrání nechci provádět.

Odpovědět

—————

Datum: 26.02.2011

Vložil: Michálek

Titulek: rekolaudace

Dobrý den co musím udělat a splňovat když bych chtěl rekreační objekt s č.p E překolaudovat na bežný RD vzhledem ani vybavením se nějak neliší od jinych RD. snad je výška stropů co jsem zaslechl že musí být není 2,5 m ale nižší Díky za odpověd Michálek.

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Petr Janata

Titulek: Dodatečná kolaudace garáže

Dobrý den, prosím o radu:
Mám možnost koupit garáž, která není zapsána na LV na katastru, je to tzv. "stavba na černo" postavená v řadových garážích v roce asi 1971. Vlastníkem pozemku je obecní úřad. Co mám udělat pro to, abych garáž získal, tzn. jakým způsobem lze provést dodatečnou kolaudaci, v kladném případě co zařídit poté?
Děkuji. Petr Janata

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Dodatečná kolaudace garáže

Dobrý den, musíte požádat o dodatečnou kolaudaci na příslušném stavebním úřadě. Zároveň doporučuji požádat o odkoupení obecního pozemku.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz