Smlouva o notářské úschově

Datum: 21.05.2009

Vložil: Marie

Titulek: Předmanželská smlouva

Dobrý den. Můj přítel dostal od rodičů rodinný domek s věcným břemenem(rodiče).V létě se chceme vzít a tak se chci zeptat, jestli se dá napsat předmanželská smlouva, aby byl dům náš společný majetek.Děkuji Marie

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2012

Vložil: anonym

Titulek: Re: Předmanželská smlouva

Zlatokopka

Odpovědět

—————

Datum: 19.01.2009

Vložil: Milena Horáková

Titulek: Notářská odměna

Dobrý den, v 6/2006 jsem jako prodávající podepsala notářský zápis o smlouvě kupní, jejímž předmětem byl prodej rodinného domu v mém vlastnictví.Sepsání tohoto zápisu domluvil s paní notářkou finanční poradce kupující strany.Zápis obsahoval ujednání podle kterého měl kupující složit kupní cenu do 2 měsíců s tím, že pokud tak neučiní bude smlouva neplatná.Kupující tak neučinil.Nemovitost jsme po té prodali jinému zájemci, s kterým byla řádně sepsána nová kupní smlouva (u jiného notáře).Nyní se na nás obrátila paní notářka, která vyhotovila smlouvu původní a žádá po nás úhradu své odměny ve výši 12.000,- Kč.Má na to právo ?.V § 108 zákona 358/1992 Sb.je řečeno, že odměnu notáře platí ten, kdo žádá o provedení notářského úkonu.Je to v případě kupní smlouvy automaticky kupující? Sepsání kupní smlouvy jsem neobjednala, navíc vinou kupující strany nebyla smlouva naplněna.V kupní smlouvě navíc nebylo uvedeno, kdo má odměnu notářce hradit.Mám po paní notářce požadovat vysvětlení, případně předložení objednávky (nejsem si vědoma, že bych nějakou podepisovala)?Děkuji moc za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Martin B.

Titulek: smlouva o notářské úschově

Dobrý den, kupujeme nemovitost a podařilo se nám vlastní vinou podepsat pro nás nevýhodné podmínky v rezervační smlouvě s realitkou. Jedná se hlavně o šibeniční termín platby. Zároveň jsme v rez. smlouvě uvedli, že peníze pošleme pouze do notářské úschovy.

Protože budeme muset smlouvu o notářské úschově ještě sepsat, je možné zde prosadit výhodnější termíny platby? Bude tato smlouva platností nadřazena smlouvě rezervační?

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: smlouva o notářské úschově

Dobrý den, v tomto případě bych se pokusil dohodnout se s realitkou na možnosti změny rezervační smlouvy. Domnívám se, že pro realitní kancelář by mohla být podstatná vaše snaha vyřešit věc tak, aby nedošlo ke zbytečnému prodlení. Smlouva o notářské úschově nadřazená rezervační smlouvě není, jedině pokud by byla v rezervační smlouvě podmíněna její platnost sepsáním smlouvy o notářské úschově, tak by její nepodepsání způsobilo její neplatnost.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz