Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 03.01.2009

Vložil: Karel

Titulek: Převod družstevního bytu do os. vlastnictví

Dobrý den. Naše bytové družstvo bylo založeno na základě privatizace obecního najetku v r.2002. Ve stanovách družstva se mimo jiné uvádí:
1.základní ustanovení,členství v družstvu zakládá nárok na budoucí vlastnictví bytu v domě.
2.předmět činnosti družstva, převádění bytů do osob. vlastnictví člena.
3.práva a povinnosti člena, všichni členové družstva mají právo na uzavření smlouvy s družstvem o bezplatném převodu do os. vlastnictví.
Nyní jsme na základě stanov požádali družstvo o převod bytu do vlastnictví a představenstvo družstva to odmítlo, že není oprávněno toto uskutečnit a proto se tím nebude dál zabývat.
Můj dotaz je, jsou stanovy závazné pro družstvo (představenstvo)?
Děkuji za laskavou odpověď, Karel.


Odpovědět

—————

Datum: 03.01.2009

Vložil: Eva

Titulek: darování bytu

Přeji pěkný den,
moje matka koupila byt v privatizaci od města. Jelikož na koupi neměla peníze, tento byt jsme jí z manželem zaplatili.Musíme sepsat smlouvu o půjčce a sepsat smlouvu o smlouvě budoucí- zástavní právo. Je nějaký problém v tom, aby nám tento byt, jakmile bude připsán v KN na její jméno darovala? Jak máme postupovat. Ve smlouvě s městem je:

1.Předkupní právo po dobu pěti let, 2.Předkupní právo se sjednává jako právo věcné ,které působí i vůči právním nástupcům kupujícího a bude na základě návrhu zapsáno vkladem v katastru nemovitostí.
3.Předkupní právo se sjednává i pro případ jiného zcizení předmětné jednotky než prodejem.

Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 03.01.2009

Vložil: Marcela

Titulek: zastavená exekuce

V roce 2007 byla u mne zastavena exekuce kterou na mě podal Český telekom, a to soudním usnesením. Ke konci roku 2008 mi opět na tuto exekuci začaly chodit upomínky na zaplacení dluhu a to od jiné společnosti a to ještě na větší částku, než byla původní exekuce.Když jsem na tuto společnost psala že exekuce byla zastavena tak mi bylo odpovězeno, že je to nezajímá a že vymahatelnost dluhu najednou je 10 let. Jak mám prosím postupovat dále.

Děkuji Marcela

Odpovědět

—————

Datum: 02.01.2009

Vložil: Zdeněk

Titulek: Nechtěné dědictví

dobrý den, žádám o radu. Je mi 18 let, studuji. Moje rodiče jsou však velmi zadlužené. Mají obrovské finanční problémy. Na jejich dům je uvaleno spoustu exekucí, mají přerušenou dodávku elektrické energie, dluží tak energetické společnosti. A spoustu dalšího. Mám dotaz, zda-li jejich dluhy a závazky musí přejí po jejich smrti na mne popřípadě na sourozence. Moje trvalé bydliště je sice stále na jejich adrese, ale chci se zeptat, co se s tím dá dělat.

Odpovědět

—————

Datum: 04.01.2009

Vložil: Stefi

Titulek: Re: Nechtěné dědictví


Dědictví můžete odmítnout a to do jednoho měsíce ode dne, kdy jste byl soudem o právu dědictví odmítnout vyrozuměn. Odmítnutí se musí stát ústním prohlášením u soudu nebo písemným prohlášením jemu zaslaným. Dědictví nelze odmítnout jen zčásti, prohlášení o odmítnutí nelze odvolat.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství