Sousedské vztahy - Potíže se sousedem

Datum: 03.10.2011

Vložil: Lucie

Titulek: Štěkot psa

Dobrý den, potřebovala bych poradit z druhé strany - jak se bránit.
My jsme ti, co mají psa a sousedce vadí jak moc štěká. Je nutno podotknout, že sousedka nesousedí přímo s naším pozemkem rod.domu, je nad námi. Pes je na dvorku a sousedka mírně šikmo nad cca 10ti metrovou zdí.
Zkoušely jsme jednat po dobrém, sousedka se za mnou stavila a v dobrém jsme se rozešli s tím, že se obě pokusíme nějak to vyřešit a být vstřícné. Je to asi dva měsíce zpátky. Uznávám, že náš pes štěká, ale nemyslím si,že až tak moc "obtěžujícně". Štěká jen v denních hodinách, nikdy ne v noci - to spí v boudě, kterou má taky na dvorku. Štěká vždy kolem 11:00 na pošťačku, jak moc dále během dne to nevím (chodíme do práce) a hodně štěká když nás vítá po návratu, ale jen 1minutu, než zajdeme do baráku. Během celého odpoledne co jsme doma ten pes neštěkne (a to bydlíme v patře, takže se psem nejsme)! Tak mi přijde podezřelé tvrzení sousedky, že pes štěká celý den co jsme v práci. Ustavičně po celou dobu. To mi přijde tedy jako nesmysl. Vždyť by se za 8hod. štěkání snad uštěkal k smrti.
Dva měsíce bylo vše v pořádku až do dneška. Šla jsem domů a pes mě vítal (pochopitelně radostným štěkotem). Procházela jsem dvorkem a najdnou se mi nad hlavou rozprsklo jablko za hlasitého křiku sousedky "TICHOOO!" Jablko se rozprsklo o stříšku asi půl metru od oken!!! Zůstala jsem stát jako opařená. Na náš dvorek od sousedky není vidět, takže o mě nevěděla a hned zalezla. Samožřejmě svým řevem rozštěkala i sousedovic vlčáka a ten štěkal asi 5min. v kuse. Nášeho psa jsem hned uklidnila. ašla jsem do baráku a bylo ticho.
Můžete mi poradit co mohu dělat v případě, že si sousedka bude na obci stěžovat na štěkot psa? Jak se mohu bránit? Opravdu si, dle soudného zvážení a uvážení, nemyslím, že by náš pes štěkal víc než jiní. Co kdyby sousedce stížnost uznali? Přikážou mi pejska snad utratit?

Zpět na diskuzi

Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz