Provoz na obecní komunikaci

Datum: 22.12.2008

Vložil: pfuxakb@seznam.cz

Titulek: Provoz na obecní komunikaci

Dobrý den,
obracím se na vás s žádostí o podporu ve věci užívání místní komunikace a chtěl bych znát váš názor, jakým způsobem mohu dále pokračovat v jednání s místní samosprávou.
Zjednodušený popis situace.
Komunikace zřízena pro přístup k parcelám, po rozdělení pozemku, má několik parcelní ch čísel. Komunikace nepřesahuje 4m jízdního pruhu, parkovat se dá na 2 místech tak aby se vozidla mohla minout, jízda jedním směrem. Komunikace zapsaná v registru nemovitostí na obec, část koupena od vlastníka který plochu kdysi rozparceloval. Vjezd a výjezd je na silnici III.třídy v nepřehledných úsecích, buhužel na vjezdu vedle autob. stanice a na výjezdu u koloniálu, kde bezohlední řidiči parkují vozidla. Z toho plyne, že se nemohu často dostat k domu z jednoho směru a do komunice nelze ani nacouvat z druhého vjezdu od koloniálu.
Dosáhl jsem osazení značky Zákaz vjezdu dopravní obsluze vjezd povolen s doporučením, že přestupky mám řešit s PČR. Pokračoval jsem s tím, že jsem navrhl zastupitelstvu zřídit parking z části zastávky (630/2), zamítnuto.
Takže korespondence s odborem komunikací, stavebním úřadem a PČR po x letech nepřináší nic. Vozidla blokují vjezdy nebo stojí na komunikaci, prostě klasická bezohlednost dnešní doby. Majitelé domů v původní zástavbě, původně s vjezdem na komunikaci III.třídy neváhají a vjezdy zřizují na klidnější komunikaci naproti vjezdům v druhé stavbě zástavby bez povolení OÚ. Co mohu více udělat proto, abych po cestě z Ostravy do Berouna po 400 km mohl v posledních 20 m zajet k vlastnímu domu ?
Děkuji za jakékoli doporučení, případně za radu na jaký typ právní kanceláře, která se zabývá "komunálním právem" se mohu obrátit.
Připojuji snímek katastrální mapy. Moje parcela 531/3, komunikace 532/2, 532/3, 533/2 + roh 533/1 a část 630/2 ( průjezdná na 633).
Děkuji
pfuxakb

Zpět na diskuzi

Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz