Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 17.07.2014

Vložil: Ivana Otáhalová

Titulek: zástup za mateřskou

Dobrý den, mám uzavřenou pracovní smlouvu před 1.1.2012 na dobu určitou po dobu mateřské paní XY, Myní se bojím, je to téměř 3 roky, že ztratím zaměstnání ze dne na den. Mám kontaktovat personální oddělení, kdy se paní vrací ? Nebo mám mít dodatkem ke smlouvě přesné datum ukončení napsáno ? Kdyby šla paní na další mateřkou, můžu jí zastupovat dále, ale oět nevím, kdy se vrátí, třeba i předčasně. Děkuji za odpověď. Ivana.

Odpovědět

—————

Datum: 17.07.2014

Vložil: Jaroslav Kočí

Titulek: exekuce

Mohou zabavit 17,5letému synovi,žijící s námi v domácnosti,majetek,na který si vydělal brigádou a je prokazatelnč jeho (faktura na jeho jmeno) ?
Mohou bez přítomnosti vstoupit do bytu,který mne nepatří (jsem v nájmu) a majitel bytu nemá se mnou nic společného?
Mohou obstavit účet,který mne nepatří,ale mám dispoziční právo?

děkuji za odpovědi JK

Odpovědět

—————

Datum: 02.03.2014

Vložil: Alexandra

Titulek: Poplatek inkasní firmě

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o rádu: zaplatila jsem 17.2.2014 fakturu s datem splatnosti 3.2.2014. 20. února jsem dostala od inkasní firmy výzvu k zaplacení dlužné částky, úroku z prodlení a administrativního poplatku. Výzva byla datována 17. únorem ale podle data na obálce dopis byl odeslán 18. února. Věřitel ústně potvrdil, že částka byla doručena, ale odmítl vydat potvrzení, že nic mu nedlužím. Inkasní firma trvá na tom, že mám zaplatit administrativní poplatek. Takže mám dotaz, zda-li mám platit administrativní poplatek inkasní firmě, jestli jsem uhradila fakturu o den dříve, než inkasní firma odeslala výzvu. Také mně zajímá, zda-li věřitel má posílat alespoň jednou upomínku před předáním dluhu inkasní firmě. Předem mockrát děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 25.02.2014

Vložil: Dana

Titulek: spoluvlasnictví

muze si zrídit živnost na spoluvlasnictvi třech vlastníku,beztoho že by se předem s ostatními domluvil.Neměl by mít k teto činnosti souhlas zbyvajících spoluvlasníku písemně.

Odpovědět

—————

Datum: 04.09.2013

Vložil: Dana Königová

Titulek: výživné

Dobrý den,mám dotaz ohledně výživného které mám otec mé dcery posílat do 15 dne v měsíci,dnes se mi ozval pán že je správce peněz mého bejvalého který vyhlásil soudně bankrot,na otázku zda mi peníze budo chodit včas jak je na rosudku do 15 dne v měsíci mi bylo zděleno že ne,i když otec mé dcery má výplatu na učtě včas tak mě správce výživné bude posílat až 27 dne v měsíci,když jsem se optala proč tak mi správce odpověděl že ho nezajímá datum na rosudku a že jeho učetní to bude posílat tedy až toho 27,je tomu tak možné?Jsem samoživitelka se třemi dětmi a na penězích k datumu jak je na rosudku jsem docela závislá.děkuji Dana - See more at: http://odpovedi.eu/placeni-vyzivneho-spravcem-pri-bankrotu-5971#sthash.yBOJg4Q5.dpuf

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz